Czy denerwuje Cię nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu? A może najchętniej oddałabyś niepotrzebny tłuszczyk w okolice pośladków? Okazuje się, że jest to często wykonywany zabieg. Autotransplantacja tkanki tłuszczowej może obejmować również przeszczep tłuszczu do biustu czy pod oczy.

Czym jest LipoLife 3 G?

Jest to innowacyjny aparat laserowy, wykorzystywany w zabiegu liposukcji. Dzięki oszczędzaniu komórek tkanki tłuszczowej mogą być one wykorzystane do wypełnienia wybranych miejsc na ciele. Laser wykorzystuje wiązkę o długości 1470 nm, która nie traumatyzuje tkanki. Żywotność komórek tłuszczowych oscyluje na poziomie 95%. Taki wynik zdecydowanie pozwala na ich przyjęcie w jakimkolwiek obszarze ciała.- wyjaśnia lekarz z kliniki medycyny estetycznej MedBeauty.

Jak wygląda zabieg?

Procedura rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Poprzez kaniulę doprowadzoną do wybranego miejsca przepływa wiązka lasera. Komórki tłuszczowe zostają uwolnione i przetransportowane na zewnątrz do sterylnego pojemnika. Zabieg może zakończyć się na tym etapie, jeśli pacjent nie jest zainteresowany wypełnianiem. Jeśli jednak istnieje taka wola, komórki tłuszczowe zostają przeszczepione w wybraną okolicę.

Wskazania do zabiegu LipoLife 3G

Zabieg liposukcji osiąga spektakularne rezultaty w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu czy pośladkach ale również na obszarach o mniejszej powierzchni np. podbródek. Zabieg będzie skutecznym rozwiązaniem dla osób z nieproporcjonalną sylwetką np. typu gruszki lub nierównomierny rozkład tłuszczu w obrębie piersi. Ginekomastia dotycząca mężczyzn jest również wskazaniem do zastosowania liposukcji laserowej.

Efekt końcowy

Zaraz po zabiegu widoczne są pierwsze rezultaty związane z redukcją tkanki tłuszczowej. Jednak w tkance przez ok. 2 tygodnie utrzymuje się obrzęk. Po jego zniknięciu ukazuje się całkowity efekt końcowy. Rezultatem jest płaski brzuch, uda bez cellulitu czy szczupłe ramiona. Jako, że laser pozwala na równomierne odjęcie tkanki tłuszczowej efekt jest bardzo naturalny. Jednocześnie skóra na poddanym zabiegowi obszarze jest ujędrniona i zagęszczona. Jeśli pacjent decyduje się na przeszczep tkanki, w tym samym czasie (ok. 2 tygodnie) tłuszcz osadza się w nowym miejscu. Jednak efekt wypełnienia pojawia się zaraz po przeprowadzeniu zabiegu.

Skutecznie i bezpiecznie

Przeszczepienie tłuszczu z niechcianego miejsca brzmi zachęcająco, ale czy jest bezpieczne? Czy nie tworzy spustoszenia w naszym organizmie? Czy przeszczepiony tłuszcz nie zdeformuje się? Odpowiedź uzyskaliśmy od lekarzy specjalistów z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej Med Beauty: dzięki znieczuleniu miejscowemu procedura jest całkowicie bezpieczna. Użycie lasera zamiast skalpela sprawia, że jest to zabieg nieinwazyjny, a co za tym idzie zdecydowanie bezpieczniejszy od standardowej operacji chirurgicznej. Brak powikłań pooperacyjnych sprawia, że liposukcja laserowa jest jedną z najczęstszych form redukcji tłuszczu wybieranych przez pacjentów.
Więcej informacji na temat liposukcji z autotransplantacją tkanki tłuszczowej na stronie www.drkepa.com

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany