Stomatologia estetyczna jest jednym ze sposobów na piękny, zdrowy uśmiech. W dzisiejszych czasach piękno nie tylko wyraża się w zdrowym wyglądzie skóry, czy makijażu. Coraz więcej osób zwraca uwagę na promienny uśmiech, czyli zadbane i zdrowe zęby. Jednym z zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów.

Jest to stosunkowo nowy dział stomatologii. Powstał on w odpowiedzi na potrzeby pacjentów marzących o nienagannym, zachwycającym uśmiechu. Stomatologia estetyczna oferuje są nie tylko zdrowe zęby, ale także poprawa ich proporcji, rozmiaru i koloru, dostosowane do oczekiwań pacjentów.

Dlaczego warto?

Szkliwo składa się z pryzmatów szkliwnych. Jest również najbardziej twardą tkanką zęba i chroni je przed ścieraniem, skutkami zgrzytania, urazami i atakami kwasów produkowanych przez bakterie. Niestety z biegiem lat szkliwo staje się coraz bardziej cienkie, w wyniku czego coraz mocniej zaczyna prześwitywać żółta zębina znajdująca się pod szkliwem. W wyniku codziennego żucia dochodzi do ścierania się szkliwa, ponadto powstają w nim mikropęknięcia. To właśnie w mikropęknięciach, jak również w przestrzeniach między pryzmatami szkliwa odkładają się barwniki i osady. W rezultacie zęby nabierają coraz bardziej matowego i ciemniejszego koloru. Właśnie wtedy powinniśmy zdecydować się na wybielanie zębów.

Na czym polega wybielanie zębów?

Specjalistyczne preparaty wybielające, stosowane w gabinecie dentystycznym lub samodzielnie w domu, to sposób na nieinwazyjne rozjaśnienie zębów i uzyskanie ich śnieżnobiałego odcienia. Eksperci z kliniki Smile Design Clinic twierdzą, że profesjonalne wybielanie zębów daje niezwykłe rezultaty, wpływając pozytywnie na atrakcyjność twarzy i pewność siebie pacjenta.

Wybielanie zębów za pomocą preparatu Nite White

Nite White to preparat do wybielania nakładkowego. Ten proces przebiega w warunkach domowych. Nakładki tworzone są na podstawie pobranych wycisków, co umożliwia ich dokładne dopasowanie do zębów pacjenta. Później pacjent otrzymuje przezroczyste nakładki wraz z preparatem Nite White. Następnie przeprowadza kurację wybielającą samodzielnie. Aby efekt był skuteczny nakładki, które są wypełnione żelem, należy nosić przez kilka godzin dziennie. Warto również zakładać nakładki na noc i stosować je przez kolejne 2 tygodnie.W tym czasie zalecane jest przestrzeganie tzw. białej diety, zakładającej wykluczenie spożywania produktów mogących zabarwić zęby, np. kawa, herbata, czerwone wino, jagody.

Wybielanie zębów – opalescence

Opalescence to żel, którego przeznaczeniem jest natychmiastowe wybielanie zębów. Ten zabieg zostaje przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Przed nałożeniem preparatu wybielającego, stomatolog pokrywa dziąsła specjalnym materiałem zabezpieczającym. Żel Opalescence aplikowany jest bezpośrednio na zęby i pozostaje na nich przez ok. 10-15 minut. Po tym czasie zostaje on usunięty przy pomocy ssaka stomatologicznego.

Zalety wybielania zębów

  • oczekiwany efekt wybielenia możliwy jest do osiągnięcia już podczas jednej wizyty,
  • cały zabieg przeprowadzany jest przez dentystę w gabinecie,
  • pacjent może również wykonać wybielanie samodzielnie w domu,
  • nakładkowa metoda wybielania zębów poprawia ich kolor nawet o 6 odcieni.

Więcej informacji o procesie wybielania zębów można uzyskać na stronie: www.smiledesignclinic.pl

Zdecyduj się i umów się na wizytę!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany