Żółte zęby przeszkadzają nam zwłaszcza podczas ważnych wydarzeń, takich jak ślub czy inna impreza rodzinna. Nawet najpiękniejszy makijaż nie może sprawić, by twarz wyglądała atrakcyjnie i świeżo, jeśli posiadamy wyraźne przebarwienia na zębach. Jeśli Ty także zmagasz się z problemem brzydkiego uśmiechu, z pewnością nie raz zastanawiałeś się jak wybielić zęby. Sposobów wybielania zębów jest bardzo dużo, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. W klinice ORTOFAN, specjalizujemy się w skutecznym wybielaniu zębów z wykorzystaniem nowoczesnych metod stomatologii estetycznej. Dzięki nim, piękny, śnieżnobiały uśmiech jest na wyciągnięcie ręki!

Skąd się biorą przebarwienia na zębach?

Przyczyn żółtych zębów jest tak wiele, że bardzo trudno je wszystkie wymienić. Niektóre z nich są od nas niezależne, inne wynikają z naszej własnej niedbałości. Dobranie odpowiedniej metody wybielania zębów zależy w dużej mierze od przyczyny powstania przebarwień. Dlatego zanim zaczniesz szukać sposobu na białe zęby, zastanów się co doprowadziło do przebarwień w Twoim przypadku. Wśród powodów żółknięcia szkliwa wymienia się najczęściej:

  • niedostateczna higiena jamy ustnej (zbyt rzadkie lub niedokładne szczotkowanie, nieuzywanie nici dentystycznej)
  • dieta bogata w cukier i barwniki zawarte w jedzeniu
  • nikotyna zawarta w papierosach
  • choroby zębów i przyzębia
  • obumarcie nerwów zębowych
  • antybiotykoterapia w młodym wieku
  • noszenie aparatu ortodontycznego
  • uwarunkowania dziedziczne

Wybielanie zębów dentysty – dlaczego warto?

Apteki i drogerie oferują całą górę produktów, które mają Ci zagwarantować piękny, śnieżnobiały uśmiech w kilka dni lub tygodni. Jednak zazwyczaj okazują się one mało skuteczne. Dodatkowo, popularne nakładki i paski wybielające zęby lub pasty zawierające krzemionkę mogą uszkadzać szkliwo zębów i sprawiać, że stają się bardziej narażone na próchnicę i inne choroby. W konsekwencji, okazuje się, że cudowne środki nie tylko nie pomogły pozbyć się przebarwień na zębach, ale dodatkowo wyrządziły poważne szkody. Dlatego nie trać czasu i pieniędzy na nieprofesjonalne metody wybielania zębów. W klinice ORTOFAN, stomatolodzy najpierw dokładnie ocenią stan Twoich zębów i zaproponują Ci najskuteczniejszy sposób usunięcia przebarwień. W ten sposób, otrzymujesz gwarancję, że opuścisz gabinet zadowolony i w końcu przestaniesz się wstydzić swojego uśmiechu.
Wybielanie zębów w klinice ORTOFAN
Nasi stomatolodzy zwykle proponują pacjentom jedną z dwóch, nowoczesnych metod wybielania zębów:

  1. Wybielanie żelem Opalescence – całość zabiegu przeprowadzamy w gabinecie. Stomatolog aplikuje Ci na zęby specjalny preparat, który będzie chronił twoje dziąsła. Następnie, nakłada na zęby żel wybielający i pozostawia go na ich powierzchni przez około kwadrans. Po tym czasie, usuwa żel za pomocą ssaka. Efekt wybielenia jest natychmiastowy.
  2. Wybielanie nakładkowe Nite-White – stomatolog przygotowuje nakładki z żelem wybielającym, które zabierasz ze sobą do domu i nosisz przez kilka lub kilkanaście dni, zgodnie z zaleceniem dentysty. Nakładki zwykle zakłada się na noc i na kilka godzin w ciągu dnia. W tym czasie, preparat stopniowo usuwa przebarwienia z zębów i przywraca im naturalną biel.

Obie wymienione metody cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów i stomatologów ze względu na bezpieczeństwo i satysfakcjonujące efekty.

Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu bez przebarwień, odwiedź klinikę ORTOFAN w Warszawie! Zapraszamy serdecznie!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany