Maskara do rzęs to uwielbiany przez kobiety kosmetyk do makijażu. Pozwala na wydobycie głębi spojrzenia i podkreślenie oka. Przy pomocy tuszu możemy wydłużyć rzęsy, pogrubić je, nadać im objętości lub zalotnie podkręcić. Sprawdźmy, co należy robić, aby maksymalnie wydłużyć trwałość naszej ulubionej maskary. Przedstawiamy kilka prostych trików!

Używanie maskary do rzęs – o czym należy pamiętać?

Średnia żywotność maskary do rzęs wynosi od 3 do 6 miesięcy, ale przy odpowiednim stosowaniu można ją jeszcze dodatkowo wydłużyć. Zobacz, o czym warto pamiętać podczas używania tuszu do rzęs.

  • Wiele z nas tuż po otwarciu tuszu kilkakrotnie, energicznymi ruchami wtłacza do jego środka powietrze. Wydaje nam się, że wówczas będzie miał lepszą konsystencję. To jednak błędne myślenie, ponieważ powietrze sprawia, że tusz szybciej zasycha. Wystarczy więc tylko raz włożyć do opakowania szczoteczkę i nabrać odpowiednią ilość kosmetyku.
  • Kolejny błąd to niedbanie o szczoteczkę od maskary do rzęs. Kiedy zbiorą się na niej grudki, należy umyć ją, np. płynem micelarnym lub ciepłą wodą i płynem do demakijażu. Wówczas tusz na dłużej zachowa odpowiednią konsystencję, a grudki nie będą oblepiały naszych rzęs.

Jak przedłużyć trwałość maskary do rzęs?

  • Jeśli zdarzy nam się, że, np. poprzez wpompowanie powietrza do opakowania tusz stał się zbyt gęsty, to mamy dla niego ratunek. Wystarczy chwilę przed użyciem maskary zanurzyć kosmetyk w gorącej wodzie (2-3 minuty). Jego konsystencja stanie się wówczas rzadsza, a tym samym łatwiejsza do aplikowania na rzęsy.
  • Kiedy maskara zaschnie, można dodać do niej kroplę toniku do twarzy. To poprawi jej konsystencję. Świetnie sprawdzą się również zwykłe krople do oczu – wystarczą 2-3 kropelki, aby uratować suchy tusz do rzęs.

Jak malować rzęsy?

Ostatni rys w makijażu oka to malowanie rzęs. Zanim jednak do niego przystąpimy, warto delikatnie oprószyć rzęsy pudrem, wówczas tusz będzie się po nich lepiej rozprowadzał. Na początku należy pomalować dolne rzęsy. Staramy się, aby tusz pokrył każdy włosek. Górne rzęsy również malujemy bardzo dokładnie – od nasady aż po same końce, pamiętajmy także o wytuszowaniu włosków w kącikach oka. Dla wzmocnienia efektu można nałożyć jeszcze jedną warstwę tuszu – zróbmy to zanim pierwsza zdąży wyschnąć. Najważniejsze, aby nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyku, ponieważ posklejamy wtedy rzęsy i popsujemy cały efekt makijażu.

Tusz do rzęs Maybelline – wybierz najlepszy dla siebie!

Każda z nas ma inne wymagania względem tuszu do rzęs, dlatego wybierając maskarę, należy zwrócić uwagę na jej właściwości. W ofercie Maybelline mamy kilka rodzajów maskar do rzęs, które pozwolą ci uzyskać efekt o jakim marzysz. Wybierz formuły wydłużające, nadające objętości, pogrubiające rzęsy lub idealnie je podkreślające. Dzięki innowacyjnej technologii stosowanej w szczoteczkach Maybelline z łatwością nadasz rzęsom pożądany wygląd.
Malowanie rzęs to szybki i łatwy sposób na podkreślenie naszych oczu. Dobrą maskarę powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Teraz dzięki znajomości kilku trików przedłużających jej żywotność, będziesz mogła jeszcze dłużej cieszyć się ulubionym tuszem do rzęs.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany