Bardzo często bywa, że nie jesteśmy zadowoleni z konkretnej cechy naszego wyglądu. Może to być za duży nos, odstające uszy, kolor oczu i kolor włosów. Właściwie na każdy z tych kłopotów jest metoda – w dzisiejszych czasach możemy ingerować w swój wygląd naprawdę mocno. Najprościej oczywiście zmienić kolor włosów – wystarczy wizyta u fryzjera lub tubka farby z drogerii i fryzura w stylu Marilyn Monroe jest możliwa nawet dla brunetki czy rudej. Zdarzało się jednak, że po farbowaniu zamiast blond grzywy na głowie pojawiały się dziwne pasemka lub zrudziały brąz. Co zrobić, by koloryzacja włosów przebiegła bez wpadek?

Czym kierować się przy koloryzacji włosów?

  • Pamiętaj, że tylko przy naturalnym kolorze włosów efekt po farbowaniu jest przewidywalny. Włosy, na których znajduje się już wiele warstw farb, w dodatku w różnych kolorach inaczej reagują na ponowną koloryzację. Zawsze więc wybieraj farbę o ton jaśniejszą, niż jest na opakowaniu.
  • Jeśli chcesz przejść z bardzo ciemnego koloru na blond, bezapelacyjnie udaj się na dekoloryzację w salonie fryzjerskim. W przeciwnym razie bardzo uszkodzisz włosy, a przy tym nie pokryjesz jednolitym kolorem, a spowodujesz nierównomierne plamy, lub zupełnie niewidoczny efekt.
  • Jeśli zaś celem jest delikatne przyciemnienie rozjaśnionych wcześniej włosów, nie kupuj farby w jednym kolorze, ale dwie różne (za to tej samej firmy). Jedna niech będzie w kolorze, który chcesz mieć na włosach, a druga w odcieniu czerwieni, np. bordo. Tej drugiej dodaj tylko odrobinę – to zneutralizuje zielonkawy kolor, który może powstawać po przyciemnianiu rozjaśnionych włosów.
  • Jeśli masz cienkie, delikatne włosy, koloryzacja zajdzie szybciej niż w przypadku włosów grubych. Nie zakładaj więc czepka, ani nie podgrzewaj włosów i skróć czas trzymania farby na włosach o 10 minut.

Jaką farbę do koloryzacji wybrać?

W każdej drogerii, a nawet w supermarkecie można obecnie dostać farbę do włosów w każdym możliwym kolorze. Kusi również cena jednej tubki, znacznie tańsza niż nawet połowa kwoty, jaką zapłacilibyśmy za koloryzację w salonie fryzjerskim. Za dostępnością i niskim kosztem drogeryjnych farb kryją się niekiedy podejrzane składy, prowadzące do zniszczeń włosów, przebarwień lub po prostu krótkotrwałego utrzymania koloru na włosach.

Rozwiązaniem pośrednim może być zakupienie profesjonalnej farby do włosów i jej samodzielne nałożenie. Farby profesjonalne mają wiele zalet i po odpowiednim rozeznaniu mogą być łatwo dostępne. Jedną z lepszych i bardziej rozpoznawalnych marek jest Matrix koloryzacja włosów.

Dlaczego Matrix koloryzacja włosów to dobry wybór?

  • Matrix koloryzacja włosów oferuje kilka linii koloryzacyjnych, takich jak SoColor.Beauty czy BondUltim8. Produkty oferują dziesiątki odcieni, z których każdy będzie w stanie wybrać odpowiedni dla siebie.
  • Gwarancją jakości jest wybieranie Matrix koloryzacji włosów przez specjalistów.
  • Matrix koloryzacja włosów jest rozwiązaniem trwałym, w przeciwieństwie do farb ze sklepu. Farby Matrix nie wypłukują się tak szybko i nie odsłonią siwych lub naturalnych pasm.
  • Profesjonalne farby zawierają substancje ochronne, które bronią struktury włosa przed zniszczeniem.

Warto dwa razy zastanowić się, zanim sięgnie się po farbę do włosów z drogeryjnej półki. Profesjonalne kosmetyki, takie jak Matrix koloryzacja włosów to pewniejsze rozwiązanie, które nie zniszczy włosów, pozostawiając je odświeżonymi i zadbanymi.

Więcej informacji na www.matrixprofessional.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany