Zespół rozluźnienia pochwy powstaje najczęściej na skutek porodów. Dolegliwość ta ma związek z rozciągnięciem mięśni macicy i skóry podczas ciąży i porodu. Wspomniany problem może pojawić się także u kobiet w okresie menopauzy. Panie zaczynają odczuwać wówczas dyskomfort fizyczny, ale także psychiczny. Rozluźnienie pochwy stanowi także utrudnienie w kontaktach intymnych, co przekłada się na spadek zadowolenia ze swojego życia seksualnego. Na szczęście dolegliwość tę można skutecznie leczyć i przywrócić kobietom komfort codziennego życia. Jednym ze sposobów jest rewitalizacja pochwy przy pomocy lasera Mona Lisa Touch.

Zespół rozluźnienia pochwy – przyczyny

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) najczęściej dotyka kobiety, które przeszły w swoim życiu kilka porodów. Może pojawić się także u pań walczących z otyłością lub intensywnie uprawiających sport. Jest także naturalnym efektem starzenia się organizmu, dlatego dosięga panie w wieku menopauzalnym. Dolegliwość ta wiąże się z utratą elastyczności pochwy, co jest szczególnie odczuwalne podczas kontaktów seksualnych.

  • Ciąża i poród – podczas ciąży i porodu kanał pochwy musi dostosować się do zmieniającej swoje położenie główki dziecka, w efekcie prowadzi to do rozluźnienia ścianek pochwy. Na wystąpienie problemu są szczególnie narażone panie, które kilkakrotnie rodziły siłami natury.
  • Menopauza – zespół rozluźnienia pochwy może pojawić się w tym okresie ze względu na zmniejszenie się poziomu estrogenów, które odpowiadają za nawilżenie i elastyczność dróg rodnych.
  • Otyłość – kobiety, które walczą z otyłością również są narażone na wystąpienie zespołu rozluźnienia pochwy. Zbyt duża masa ciała negatywnie wpływa na mięśnie dna macicy, które w wyniku przeciążenia ulegają rozciągnięciu.
  • Aktywne uprawianie sportu – podczas intensywnego wysiłku fizycznego może dojść do zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej, co przekłada się na rozciągnięcie tkanek i skóry.

Leczenie zespołu rozluźnienia pochwy przy pomocy lasera Mona Lisa Touch

Rewitalizacja pochwy przy pomocy lasera Mona Lisa Touch to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie. Laser wyróżnia się małą inwazyjnością oraz minimalnym okresem rekonwalescencji. Laserowy zabieg obkurczania pochwy może w znaczny sposób poprawić komfort życia wielu kobiet. Sprawia, że błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Zabieg pozwala także na zmniejszenie jej rozmiaru oraz poprawę nawilżenia, dzięki produkcji nowych włókien kolagenowych. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Sthetic dr Jagielskiej podkreślają, że zabieg jest zupełnie bezbolesny i bezpieczny dla pacjentek. Zadowalający efekt osiąga się najczęściej po wykonaniu jednego zabiegu, jednak w razie potrzeby można powtórzyć go po około miesiącu.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • infekcje w obrębie pochwy,
  • choroby nowotworowe.

Laser Mona Lisa Touch – inne zastosowanie

Laser Mona Lisa Touch znajduje swoje zastosowanie nie tylko w leczeniu zespołu rozluźnionej pochwy. Jest wykorzystywany także do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz estetycznej korekcji zewnętrznych narządów intymnych.
Laser Mona Lisa Touch to doskonałe urządzenie stworzone z myślą o kobiecym zdrowiu intymnym. Więcej informacji na temat laseroterapii w ginekologii estetycznej znajdziemy na stronie internetowej sthetic.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany