Peeling medyczny polega na złuszczeniu naskórka, a czasem też skóry właściwej, w celu jej rozjaśnienia, nawilżenia oraz odmłodzenia. Powoduje przyspieszenie odnowy komórkowej. Stosowany jest również w celach leczniczych, w przypadku trądziku, a także służy jako ratunek na przebarwienia, blizny i rozstępy. Wykonywany pod okiem specjalisty i dostosowany do indywidualnych potrzeb, może zdziałać cuda! Cera jest zregenerowana, a niedoskonałości znacznie zredukowane. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat peelingów medycznych oraz ich leczniczych właściwości!

Peeling medyczny – bogactwo środków

Bogata gama substancji, które można wykorzystać do zabiegu, jakim jest peeling medyczny, daje szerokie spektrum działania. Do złuszczania skóry stosuje się między innymi kwas mlekowy, migdałowy, salicylowy, glikolowy, pirogronowy, trójchlorooctowy, a także witaminy. Jak potwierdzają eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, wybór substancji do wykonania zabiegu zależy od rodzaju cery oraz problemu skórnego. To dlatego tak istotne jest, żeby peeling medyczny był wykonywany przez doświadczonego specjalistę.

Jakie zastosowanie ma peeling medyczny?

Peeling medyczny stosuje się dla odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Tego rodzaju zabieg znakomicie niweluje pierwsze oznaki starzenia, redukuje zmarszczki, a także przyczynia się do poprawy sprężystości oraz elastyczności skóry, dzięki czemu cera wygląda młodziej, a przebarwienia znikają. Na uwagę zasługuje fakt, że peeling medyczny to również leczenie niedoskonałości, takich jak trądzik pospolity i różowaty, cera łojotokowa z zaskórnikami, zmiany potrądzikowe, a także rogowacenie przymieszkowe kończyn, twarzy oraz rozstępy.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to popularny zabieg kosmetyczny, który przebiega z użyciem urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Po skierowaniu ich na wilgotną skórę, powoduje efekt kawitacji, wskutek czego mikroskopijne pęcherzyki wody pękają i dochodzi do rozbicia martwych komórek rogowej warstwy naskórka. W ten sposób peeling kawitacyjny oczyszcza skórę i hamuje namnażanie się bakterii. Rezultatem zabiegu jest eliminacja wągrów, a także polepszenie gospodarki wodnej skóry.

Dla kogo wskazane jest stosowanie peelingów medycznych?

Peeling medyczny może i powinien być wykonywany przez każdego, kto zmaga się z cerą łojotokową. Trądzik pospolity oraz różowaty jest jednym ze wskazań do tego typu zabiegu. W każdym przypadku dobrze, jeśli leczenie prowadzone jest przez dermatologa. Na pozytywne rezultaty mogą również liczyć wszyscy, którzy mają rozstępy oraz przebarwienia. Zabieg to też doskonała metoda na odmłodzenie – peeling medyczny redukuje drobne zmarszczki.

Inne sposoby na złuszczanie skóry

Peeling medyczny to nie jedyna droga do leczniczego i odmładzającego złuszczania skóry. W przypadku osób borykających się z niedoskonałościami skórnymi, stosowana jest także mikrodermabrazja. To zabieg, który polega na oczyszczaniu skóry poprzez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka i jest stosowany w przypadku leczenia blizn potrądzikowych, zaskórników, przebarwień oraz redukcji zmarszczek. Mikrodermabrazja może być korundowa, czyli z użyciem kryształków korundu (tlenku glinu), chlorku sodu, tlenku magnezu, a także diamentowa, do której używa się diamentowych tarcz.

Więcej informacji o peelingach medycznych znajdziesz na stronie artederm.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany