Każda z nas na pewno czytała w wolnej chwili wiele o współczesnych metodach pozbywania się tłuszczu, co raz to wymyślniejszych i podobno skuteczniejszych. Na pewno spotkałyśmy się z takimi zagadnieniami jak lifting wolumetryczny czy korekta wolumetrii, mająca na celu wypełnienie zmarszczek i korektę deficytów skórnych.

Na rynku medycyny estetycznej furorę robią fillery – wypełniacze. Lipofilling to zabieg polegający na skutecznym przeszczepie tkanki tłuszczowej z jednego obszaru i wypełnieniu nim drugiego, objętego deficytem. Przeprowadza się go m.in. w klinice EsteticMed. Dzięki lipofillingowi wypełnimy naszą tkanką tłuszczową wszelkie przykre ubytki skórne.

Obszary pobierania do przeszczepu tkanki tłuszczowej

 • pępek,
 • pośladki,
 • biodra.

Lipofilling – przebieg zabiegu

 • pobranie tkanki tłuszczowej,
 • wszczepienie tkanki.

Zabieg jest wykonywany operacyjnie i trwa od 60 do 90 minut. Przez to wymaga leczenia antybiotykami i preparatami przeciwzakrzepowymi. Do zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe lub ogólne, w zależności od pacjenta. Na koniec w obszary na które dokonano przeszczepu po zasysaniu tkanki przy użyciu kaniuli (rurki umieszczonej dzięki igle) o specjalnie dobranej średnicy nakłada się opatrunek. Zabieg lipofillingu jest bezpieczny, nie wywołuje alergii i innych większych powikłań. Z lipofillingiem mogą się jedynie wiązać powstałe po zabiegu zasinienia i opuchnięcia.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu lipofillingu

 • deficyty w objętości policzków,
 • niedostatki w owalu twarzy,
 • występowanie fałd nosowo-wargowych i tzw. doliny łez (obszar wokół oczu, gdzie skóra bardziej wiotczeje),
 • występowanie wszelkiego rodzaju blizn (po operacjach, trądziku, oparzeniach, itp.) i wad,
 • utrata elastyczności skóry i jej inne uszkodzenia.

Rezultaty zabiegu lipofillingu

Rezultaty zabiegu lipofilingu można podzielić na dwa rodzaje:

 • efekty trwałe,
 • efekty  przemijające.

Po zabiegu lipofillingu

U palaczy zabieg trwa dłużej nawet o 2 dni. Okres rekonwalescencji po zabiegu lipofillingu to od 7 do 14 dni. Aby skrócić jego czas eksperci z kliniki EsteticMed zalecają stosowanie zimnych okładów na miejsca objęte zabiegiem. Zmniejszą one powstałe zabiegi oraz ewentualny ból. Uwaga: miejsca w których przeszczepiono tkankę tłuszczową nie powinny być masowane ani w żaden sposób schładzane chyba że chłodnymi okładami! Miejsca na których przeprowadzono zabieg przeszczepiania należy dodatkowo chronić przed jakimikolwiek urazami i zapewnić im odpowiednią, ciepłą temperaturę.

Przemijające efekty zabiegu wiążą się z właściwym pochłonięciem fragmentu przeszczepionej tkanki tłuszczowej i ulepszają jakość i regenerację skóry. Natomiast trwałe efekty zabiegu zależą od czasu gojenia się komórek tłuszczowych i ich zdolności do nowego funkcjonowania.
Najlesze efekty uzyska się, wykonując zabieg 2 lub 3 razy w odstępach 6 do 12 miesięcy.
Zabieg lipofillingu to doskonała alternatywa dla metod korekcji zwiotczałej skóry, blizn, czy innych defektów skóry. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego metoda ta daje długotrwałe rezultaty i stuprocentową naturalność.

Więcej informacji o zabiegu na stronie: http://bienkowscyclinic.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany