Ponętne i pełne usta to atrybut kobiecości. Jednak nie każda z nas może się takimi pochwalić. Jeśli masz bardzo wąskie usta, które dosłownie znikają podczas uśmiechu, warto zdecydować się na ich nieinwazyjne modelowanie. Coraz popularniejszy staje się dziś zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jaki daje efekt?

Zabieg przeprowadzany przy pomocy preparatów z kwasem hialuronowym pozwala na poprawę konturu ust, uwydatnienie warg oraz podkreślenie ich czerwieni. Zawsze powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, nigdy przez kosmetyczkę! Tylko specjalista potrafi dobrać odpowiednią ilość kwasu hialuronowego oraz wybrać najlepszą technikę iniekcji, aby uzyskać pożądany efekt. Rezultat zabiegu utrzymuje się zazwyczaj od 8 do 12 miesięcy. Procedurę powiększania ust można jednak bezpiecznie powtarzać w chwili, kiedy Pacjent czuje, że usta tracą idealny kształt lub jędrność.

Wskazania do zabiegu:

  • wąskie usta,
  • niesymetryczne usta,
  • zwisająca lub asymetryczna górna warga,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki wokół ust,
  • brak nawilżenia,
  • poprawa kolorytu ust.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

W celu zapewnienia pacjentom jak największego komfortu, przed zabiegiem znieczula się skórę wokół ust za pomocą specjalnego kremu. Następnie lekarz dokonuje iniekcji żelu wypełniającego w obszar czerwieni ust. Wargi są później jeszcze delikatnie modelowane. Zabieg nie jest bardzo bolesny, w trakcie jego przeprowadzania odczuwalne są jedynie delikatne ukłucia. Przez kilka dni po jego wykonaniu, usta mogą być delikatnie obrzęknięte i obolałe, objawy te jednak samoistnie ustępują.

Nieudane powiększanie ust – możliwe powikłania pozabiegowe

Najczęstszą przyczyną powikłań po zabiegu jest po prostu niedoświadczenie osoby, która go przeprowadza. Zazwyczaj niewłaściwie podany lub źle dobrany preparat powoduje, że pacjenci nie uzyskują zadowalającego efektu. Eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki podkreślają więc, jak ważne jest, aby zabieg wykonywał wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że ewentualne powikłania powinny być później leczone przez specjalistę, a nie przez kosmetyczkę! Wśród najczęstszych skutków ubocznych po iniekcji kwasu hialuronowego można wymienić: długo utrzymującą się opuchliznę, asymetrię, grudki i krwiaki. Obrzęki mogą rozprzestrzeniać się nawet na obszar tzw. doliny łez raz pod oczy. W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Leczenie powikłań po nieudanym zabiegu – hialuronidaza

Leczenie powikłań po iniekcji kwasu hialuronowego polega zwykle na odpowiednim rozmasowaniu preparatu oraz wymodelowaniu ust. W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie podanego żelu hialuronidazą. Hialuronidaza to enzym o działaniu dezaktywującym kwas hialuronowy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpiecznym zabiegiem, który daje rewelacyjne efekty, ale tylko, kiedy jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. Powiększanie ust kwasem hialuronwym w Klinic Miracki to gwarancja zadowalających rezultatów oraz bezpieczeństwa.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany