Farbowanie włosów to czynność, którą wykonuje niemalże każda kobieta. W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, że chciałybyśmy coś w sobie zmienić, a koloryzacja włosów jest na to najlepszym sposobem. Odświeżenie fryzury znacznie poprawia humor i dodaje nam uroku, a także pewności siebie. Oprócz wyboru koloru, niezwykle istotny jest dobór rodzaju farby, tak aby koloryzowanie włosów przyniosło nam pozytywne rezultaty. Niestety źle dobrana, podrzędna farba może zniszczyć nasze kosmyki i przysporzyć nam kłopotów. Poznaj profesjonalne farby do włosów L’Oréal, aby ciesz się intensywnym blaskiem i kolorem przez długi czas.

Farba do włosów – jakich produktów do farbowania unikać?

Wiele produktów do farbowania zawiera w swoim składzie tzw. substancje drażniące, które niekorzystnie wpływają nie tylko na kondycję włosa, lecz także na zdrowie całego organizmu. Po koloryzacji farbą z takimi substancjami możemy odczuwać bóle głowy, nudności i spadek energii, dlatego warto zwrócić uwagę na skład produktu. Do najbardziej szkodliwych składników należą:

  • Amoniak – jest składnikiem większości farb, ponieważ ma działanie, otwierające łuskę włosa, tak aby farba mogła wejść głęboko w jego strukturę. Niestety poza tym, że dzięki amoniakowi włos lepiej chłonie farbę, nie ma on żadnego pozytywnego wpływu na włosy, a przeciwnie – wysusza je i niszczy. Farba do włosów bez amoniaku z pewnością pofarbuje tak samo dobrze, a dodatkowo nie zniszczy kosmyków.
  • Alergeny – to substancje, które nas uczulają. “Dzięki” tym substancjom możemy być narażone na świąd, pieczenie, a nawet wysypkę. Alergeny nie zawsze wywołują reakcję, jednak, jeśli jesteśmy szczególnie wrażliwe to warto ich unikać. Siarczany, parabeny, chlorowodór czy nikiel to substancje, które należy bezwzględnie wykluczyć.
  • Silikony – unikaj również silikonu (oznaczony symbolami: -methicone, -siloxane, -silicone i silanol). Niestety składnik ten obciąża włosy i nie nadaje się zwłaszcza do ich cienkiej i słabej odmiany. Najlepsza farba do włosów, to taka, która zmienia ich kolor, ale nie niszczy.

Profesjonalne farby do włosów L’Oréal bez amoniaku

Marka L’Oréal wyszła naprzeciw profesjonalnej, ale jednocześnie zdrowiej koloryzacji włosów i stworzyła gamę Inoa, w skład której wchodzą aż 134 ciekawe i modnych odcieni. Dodatkowo farby zapewniają 100% pokrycia siwych włosów. Jeśli pragniesz rozjaśnić swoje włosy bez ryzyka ich zniszczenia, to właśnie ta gama jest dla Ciebie. Dzięki Inoa możesz rozjaśnić swoje włosy nawet do 3 poziomów, a przy tym zachować blask i zdrowie. W serii farb Inoa znajdują się także ciemniejsze kolory. Wybór jest tak duży, że z pewnością każda z nas znajdzie dla siebie odpowiedni odcień. W celu koloryzacji, warto udać się do profesjonalnego salonu, gdzie zajmie się nami doświadczony stylista fryzur. Po farbowaniu nie zapominajmy też o odpowiedniej pielęgnacji. Marka L’Oréal poleca:

  • Szampon Vitamino Color A OX,
  • Maskę Vitamino Color A OX,
  • Kurację Vitamino Color A OX – chroniące blask serum bez spłukiwania.

Cała seria Vitamino Color A OX zawiera estery z Jojoby i masło Shea, a także naturalne ekstrakty z roślin oraz olejki eteryczne z kukurydzy i mięty. Składniki te odżywiają, nawilżają i chronią kolor, a także zapobiegają puszeniu się włosów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany