Brązowe plamy, które wyraźnie różnią się wyglądem od reszty otaczającej je skóry, to problemy wielu osób. Przebarwienia są wyjątkowo nieestetyczne i bardzo widoczne. Trudno je zatuszować. Czy istnieje efektywny sposób, aby się ich pozbyć? Owszem, nawet kilka. Kurację dostosowuje się odpowiednio do potrzeb indywidualnych pacjenta, mając na uwadze przede wszystkim przyczynę powstania danego rodzaju przebarwienia.

Cosmelan

Cosmelan jest jednym z najlepszych sposobów na przebarwienia hormonalne, które dzięki jego działaniu ulegają wybieleniu. Zabieg wykonuje się jednorazowo. Składa się on z dwóch faz. Pierwszy etap ma miejsce w gabinecie medycyny estetycznej, drugi przeprowadza się samodzielnie w warunkach domowych. Nowoczesny preparat zawiera składniki blokujące działanie enzymu (tyrozynazy), odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień. Zahamowanie syntezy melaniny przyczynia się do redukcji zmian skórnych w stosunkowo krótkim czasie. Preparat jest całkowicie bezpieczny, co podkreślają specjaliści z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej, dermatochirurgii i ginekologii estetycznej Sthetic.

Dermamelan

Dermamelan to środek, zatrzymujący proces hiperpigmentacji. Jego działanie polega na blokowaniu enzymów, przyczyniających się do powstawania przebarwień. To wyjątkowo uniwersalny preparat. Nadaje się do walki ze zmianami barwnikowymi każdego rodzaju. Polecany jest w leczeniu przebarwień opornych na inne kuracje. Dermamelan wykazuje właściwości depigmentacyjne, złuszczające i odmładzające. Ponadto, nie tylko przywraca skórze optymalny koloryt, lecz także poprawia jej jędrność i gładkość. Środek jest bezpieczny dla każdej karnacji. Terapie rozpoczyna się w gabinecie eksperta, po czym kontynuuje samodzielnie. Zabieg ma potwierdzoną, wysoką skuteczność.

Laser

Laserowe usuwanie przebarwień powoduje uszkodzenie komórek, zawierających melaninę, ale nie szkodzi innym zdrowym komórkom. Dzięki temu, zabieg jest w pełni bezpieczny. Emitowane światło o odpowiedniej mocy i częstotliwości nie narusza ciągłości tkanek. Energia cieplna niszczy niechciane pigmenty od wewnątrz, uszkadzając ich struktury. Rezultaty laserowego leczenie są widoczne po upływie okresu gojenia, czyli po ok. 4 tygodniach.

Peeling i mikrodermabrazja

Alternatywną metoda dla pozostałych jest możliwość usuwania przebarwień za pomocą zabiegów, które powszechnie stosuje się głównie w celu oczyszczenia i odświeżenia skóry. Mikrodermabrazja polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka, dzięki precyzyjnemu strumieniowi mikrokryształków. To mikropeeling kontrolowany.  Sprawdza się świetnie przy nierównomiernych bądź plamistych przebarwieniach. Substancje ścierają barwnik i powodują intensywną regenerację tkanki, a przy tym wyraźnie poprawiają ogólna kondycję skóry, którą dogłębnie oczyszczają i widocznie odmładzają.

Przebarwienia pojawiają się w różnych miejscach na ciele, mają odmienną intensywność i wielkość. Jednak z każdym typem plam da się skutecznie walczyć. Podstawą zadowalającego leczenia jest wybór odpowiedniej kuracji, która pomoże dobrać specjalista. Niezależnie czy męczą Cię piegi, czy melasma – możesz się ich pozbyć raz na zawsze!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany