Rzadkie i słabe rzęsy to problem, który dotyczy wielu kobiet. Niektóre z nas mają z nimi do czynienia od urodzenia, podczas gdy u innych osłabiły się w wyniku działania różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Rzadkie rzęsy możemy jednak bardzo skutecznie pogrubić i nadać im nieziemską objętość przy pomocy dobrego tuszu – w tym przypadku tuszu L’Oréal Paris Volume Million Lashes. Podpowiadamy, jak osiągnąć efekt sztucznych rzęs przy pomocy tuszu i zwiększyć ich objętość innymi metodami!

 

L’Oréal Paris Volume Million Lashes – dlaczego on?

 

Tusz L’Oréal Paris Volume Million Lashes to produkt wręcz stworzony dla kobiet, które zmagają się ze słabymi i rzadkimi rzęsami, i którym zależy na uzyskaniu efektu ekstremalnie zwielokrotnionych rzęs oraz wyrafinowanego makijażu oka. Efekt będzie przypominał sztuczne rzęsy, ale te w jak najbardziej naturalnej odsłonie. To wszystko dzięki nowej generacji objętości tuszu L’Oréal Paris Volume Million Lashes oraz unikalnej szczoteczce Millionizer, dzięki której rzęsy są 3 razy grubsze, perfekcyjnie rozdzielone i pozbawione grudek. Działanie dobrego tuszu do rzęs warto jednak połączyć również z innymi metodami, by zwiększyć ich optyczną lub rzeczywistą objętość.

 

Sztuczne rzęsy – przy makijażu pamiętaj o eyelinerze lub czarnej kredce

 

Czarny eyeliner lub czarna kredka do oczu – to kosmetyki, które muszą znaleźć się w naszym posiadaniu, jeśli mamy do czynienia z osłabionymi i rzadkimi rzęsami. Wystarczy już cienka kreska na górnej powiece, by optycznie zwiększyć objętość naszych rzęs, choć trzeba zaznaczyć, że im grubsza kreska, tym lepszy efekt. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, czarną kredką warto obrysować również wodną linię rzęs na górnej powiece! Pamiętajmy jednak o tym, by w tym przypadku stosować maskary, eyelinery i kredki do oczu w jednym kolorze – najlepiej czarnym. W innej sytuacji możemy nie tylko nie uzyskać oczekiwanych rezultatów, lecz także jeszcze bardziej podkreślić małą objętość rzęs.

 

Jak zwiększyć objętość rzęs? Kuracje na rzęsy

 

Walkę z rzadkami i słabymi rzęsami wypadałoby tak naprawdę rozpocząć od podstaw – to znaczy zastanowić się, dlaczego mamy z nimi do czynienia i znaleźć na to odpowiednie rozwiązanie. Jeżeli mała objętość rzęs towarzyszy nam praktycznie od urodzenia, prawdopodobnie nie będziemy w stanie zbyt wiele na to poradzić. Jeśli zaś zauważyłyśmy, że rzęsy od pewnego czasu wypadają częściej niż zwykle, powinnyśmy postarać się poszukać źródła tego problemu. Czasami wina leży po stronie nieodpowiednio dobranych kosmetyków, zaś czasem są to głębsze problemy wewnątrz naszego organizmu, np. niedobór witamin.

 

W jednym i w drugim przypadku warto jednak spróbować odżywić i wzmocnić swoje rzęsy przy pomocy dostępnych kosmetyków, np. odżywki, serum czy specjalnej kuracji na rzęsy. Bardzo pomocne mogą też okazać się niektóre domowe sposoby, np. zastosowanie olejku rycynowego. W większości przypadków wystarczy kilka tygodni regularnego stosowania tych środków, by uzyskać olśniewający efekt pięknych, długich i grubych rzęs.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany