Twoje ciało szpecą nieestetyczne rozstępy? Pamiętaj, że nie muszą towarzyszyć ci do końca życia! Dzięki nowoczesnej laseroterapii można usunąć je szybko i skutecznie. Eksperci medycyny estetycznej zgodnie przyznają, że dziś najskuteczniejszą bronią w walce z tym problemem jest innowacyjny laser PicoSure. Poznajmy jego zastosowanie.

Dlaczego powstają rozstępy?

Rozstępy to charakterystyczne wrzecionowate pasma, które pojawiają się najczęściej na skórze brzucha, ud, pośladków i piersi. Na początku mają sinoczerwony kolor, później bledną oraz przyjmują pomarszczoną strukturę. Główną przyczyną powstawania rozstępów jest duże rozciągnięcie lub osłabienie skóry. Wówczas dochodzi do zerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych oraz tworzenia się nieefektownych linii na skórze. Rozstępy nie są niebezpiecznymi zmianami, ale stanowią poważny defekt kosmetyczny. Bardzo często stają się źródłem dużych kompleksów i poczucia skrępowania. Dotyczą kobiet właściwie w każdym wieku, ponieważ pojawiają się najczęściej na skutek rozciągnięcia skóry, np. podczas ciąży, intensywnego wzrostu w okresie dojrzewania lub w wyniku tycia czy chudnięcia.

Usuwanie rozstępów laserem PicoSure

Kiedy na naszej skórze pojawiają się rozstępy, najczęściej zaczynamy wcierać w nią różne kremy. Najlepiej jednak od razu zacząć działać z większą mocą, czyli zdecydować się na laserowe usuwanie rozstępów. Wówczas mamy największe szanse na skuteczne i szybkie wygładzenie skóry. Do usuwania rozstępów w Klinice Miracki w Warszawie wykorzystuje się m.in. nowoczesny laser PicoSure. To urządzenie najnowszej generacji – pierwszy laser pikosekundowy, obecnie dostępny tylko w dwóch klinikach w Polsce. Jego największą zaletą jest bardzo krótki czas trwania impulsu, dzięki czemu zabiegi przeprowadzane przy jego pomocy są szybkie oraz bardzo bezpieczne dla pacjentów. Równie skuteczny jest zabieg laserem Discovery Pico – Klinika Miracki wykorzystuje technologię pikosekundową nie tylko do usuwania rozstępów, ale także do usuwania tatuażów, blizn i oznak starzenia.

Usuwanie rozstępów – metody

Współcześnie istnieje wiele metod usuwania rozstępów. Ich skuteczność jest jednak w dużej mierze uzależniona od fazy rozwoju zmian skórnych. Aby leczenie rozstępów było efektywne, należy reagować jak najwcześniej. Możemy zdecydować się wówczas na peelingi, mezoterapię czy dermabrazję. Najskuteczniejszym sposobem będzie jednak laserowe usuwanie rozstępów. Światło lasera najszybciej pobudzi skórę do odnowy oraz wytwarzania nowego kolagenu i elastyny.

Laserowe usuwanie rozstępów PicoSure – jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pikosekundowa wiązka światła laserowego oddziałuje na rozstępy i zamienia się w energię kinetyczną. Skóra jest wówczas pobudzona do odnowy i regeneracji, dzięki czemu stopniowo się wygładza i odzyskuje jędrność. Nowoczesna technologia zastosowana w PicoSure sprawia, że podczas zabiegów zostaje zapewniony komfort.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Liczbę zabiegów zawsze ustala się indywidualnie z każdym pacjentem. Wszystko uzależnione jest oczywiście od wielkości i etapu rozwoju rozstępów. Zazwyczaj, w celu uzyskania najlepszych rezultatów, przeprowadza się od 3 do 5 sesji.

Rozstępy nie muszą być już twoim problemem! Zdecyduj się na laserowe usuwanie rozstępów z PicoSure. Więcej informacji na stronie: http://klinikamiracki.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany