Przyjęło się, że tatuaże są ozdobą ciała. Wykonujemy je, aby się upiększyć, dodać trochę charakteru, albo aby upamiętnić ważne dla nas wydarzenie czy symbol. Tatuaż więc często jest pewnego rodzaju manifestacją. Bywa jednak i tak, że zrobimy je pod wpływem chwili (ileż to już imion ukochanych osób było usuwanych lub “wykreślanych” ze skóry!) a później, gdy emocje ostygną – problem (i tatuaż) pozostaje. Czasami “dziara” bywa po prostu nieudana i nie spełnia naszych wyobrażeń. Wtedy mamy dwa rozwiązania: albo przyjąć to, że “stało się”, albo zwrócić się o pomoc do fachowców i zdecydować się na laserowe usuwanie tatuaży.

Laserowe usuwanie tatuaży – jak usunąć tatuaż

Najnowocześniejszą metodą usuwania tatuaży jest Q-switch, która pozwala na redukcję nawet dużych i kolorowych “grafik”. Laser na tatuaż nie jest metodą inwazyjną – nie pozostawia żadnych blizn, dlatego jest najczęściej wybieranym sposobem do pozbycia się niechcianego tatuażu. Równie dobrze jednak sprawdza się przy usuwaniu rozszerzonych naczynek czy zmian pigmenatcyjnych w skórze, a także makijażu permanentnego.

Laserowe usuwanie tatuaży – na czym to polega?

Działanie lasera Q-switch polega na wysłaniu impulsu świetlnego o bardzo dużej mocy, który w ciągu nanosekund dociera do najgłębszych warstw skóry i rozbija cząsteczki barwnika. Cała energia wiązki świetlnej zostaje skierowana na tusz, a więc okoliczne tkanki pozostają nienaruszone. Długość wiązki uzależniona jest od intensywności kolorów tatuażu, czy przebarwień. Gdy cząsteczki tuszu zostaną już rozbite następuje proces naturalnego usuwania ich z organizmu. Z dnia na dzień tatuaż blednie, aż w końcu całkowicie znika ze skóry.

Metoda laserowa jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych w usuwaniu tatuaży i przebarwień.

Jednak, jak już wspomniano, laser Q-switch równie dobrze sprawdzi się w leczeniu nieprawidłowej pigmentacji skórnej czy w terapii na rozszerzone naczynka. Można stosować go na każdą partię ciała, nawet na twarz.

Laserowe usuwanie tatuaży – leczenie, przeciwwskazania

Należy wspomnieć, że zabieg ten przeprowadza się ze znieczuleniem, dzięki czemu podczas terapii ból jest zniwelowany. Cały czas gojenia się trwa mniej więcej od 6 do 8 tygodni – to uzależnione jest od przypadku, wiadomo, że po usuwaniu większego tatuażu skóra będzie goić się dłużej.

Aby usunąć czarny tatuaż zazwyczaj potrzeba 6-8 sesji, to jednak zależne jest od jego intensywności i wielkości. Usuwanie kolorowych tatuaży trwa niestety dłużej.

Jak każdy do każdego, tak i do tego są pewne przeciwwskazania. Specjaliści z Beauty Skin wymieniają:

 • bielactwo,
 • stany zapalne i infekcje na skórze,
 • epilepsja,
 • choroby nowotworowe,
 • świeża opalenizna,
 • niewydolność nerek,
 • łuszczyca,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • przyjmowanie leków światłouczulających,
 • przyjmowanie ziół, w tym: rumianek, dziurawiec, nagietek, skrzyp polny,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • cukrzyca,
 • spożywanie alkoholu w ciągu 24 godzin.

Tatuaż nie musi pozostać z nami już na całe życie. Dzięki technologii XXI wieku możemy pozbyć się niechcianego tatuażu lub takiego, który po prostu nam się znudził. Więcej o metodzie dowiesz się na: beautyskin.com.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany