Każdy z nas marzy o pięknym i białym uśmiechu z idealnie prostymi zębami o optymalnej wielkości. Dlaczego piękny uśmiech – prosty zgryz i białe zęby są tak istotne w życiu człowieka? Zęby są niezwykle ważne, ponieważ odpowiadają za poprawność wymowy, możliwość gryzienia pokarmów oraz wygląd człowieka. Ponadto, świadomość, że ma się piękne zęby potrafi znacząco podnieść samopoczucie i poziom pewności siebie. Uśmiech człowieka jest często tym, co urzeka nas w innych i wpływa decydująco na pierwsze wrażenie na czyjś temat i to, czy obdarzymy kogoś sympatią, czy nie. Może mieć także wpływ na decyzję przyszłego pracodawcy podczas rozmów o pracę, czy podczas spotkań służbowych. Warto także wspomnieć o tym, że ból zęba potrafi spędzić sen z powiek, a próchnica pozbawić zębów, dlatego tak bardzo istotne są regularne wizyty u stomatologa.

Sposoby na piękne zęby

Niektórych ludzi fakt, że aparat ortodontyczny jest tak widoczny i założony na stałe, hamuje przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Dla osób, które bardzo nie chcą stałego widocznego aparatu z różnych powodów, np. takich jak zawód – często np. aktorzy lub osoby publiczne nie chcą, żeby było to widoczne, lub zwyczajnie bez poważniejszego powodu nie chcą afiszować się z leczeniem i ograniczać się stałym aparatem, idealne rozwiązania oferuje m.in. warszawska klinika Smile Design Clinic.

Jednym z takich sposobów jest aparat Invisalign, który w roku, w którym został wynaleziony, czyli 1998, spowodował przełom w ortodoncji. Jeżeli osoby postronne nie są świadome, że nosisz ten aparat, to prawdopodobnie nie będą w stanie go zauważyć. Sposób działania tego aparatu polega na prostowaniu zębów poprzez specjalistyczne nakładki – alignery, dostosowane indywidualnie do zębów danego pacjenta. Nakładki te wymienia się co dwa tygodnie, by powoli przesuwały zęby na odpowiednie pozycje. Alignery są tak skonstruowane, że istnieje możliwość samodzielnego ich ściągania, w celu utrzymania jak najlepszej higieny jamy ustnej. Jest to jeden z najbardziej estetycznych sposobów leczenia wad zgryzu, będący sposobem praktycznie niewidocznym. Tak naprawdę osoba nosząca ten aparat i jej lekarz ortodonta mogą być jedynymi osobami, które wiedzą o obecności aparatu. Jest to naprawdę bardzo duży plus, szczególnie jeżeli ma się powody by ukryć swoje leczenie, lub po prostu gdy świadomość, że osoby postronne widzą aparat ortodontyczny sprawia, że dana osoba czuje się niekomfortowo.

Przed rozpoczęciem leczenia, przygotowywana jest wizualizacja, która zobrazuje ci jak będzie przebiegało przemieszczanie się zębów i jak twój uśmiech będzie docelowo wyglądał.

Za pomocą aparatu Invisalign można leczyć cały szereg wad zgryzu, od zgryzu krzyżowego, po zęby stłoczone. Praktycznie każdy więc może poddać się leczeniu tym sposobem.

Gdzie poddać się leczeniu?

Jednym z miejsc w Polsce, gdzie można poddać się leczeniu za pomocą przezroczystych nakładek aparatu Invisalign, jest klinika Smile Design Clinic w Warszawie. Koszt takiego zabiegu oscyluje w granicach od 16.000 do 24.000 złotych za całość leczenia- i jego wszystkie etapy. Jest to zabieg niezwykle skuteczny i jednocześnie dyskretny, a lekarze zatrudnieni w klinice gwarantują jego niezawodność. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki na stronie smiledesignclinic.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany